Школа цифрової компетентності педагогів
Метою діяльності Школи цифрової компетентності педагогів є підвищення цифрової грамотності педагогічних працівників, підготовка їх до роботи в сучасних умовах організації освітнього процесу із застосуванням цифрових освітніх ресурсів.
ПОЛОЖЕННЯ про Школу цифрової компетентності педагогів (2024)
ПРОГРАМА підвищення кваліфікації (2024)
Матеріали вебінару “Цифрова компетентність педагога: планування розвитку власної цифрової компетентності” (спікер – Ірина БІГУС, консультант ЦПРПП)
Матеріали практикуму “Цифрова компетентність педагога: створення цифрового навчального контенту” (спікер – Ірина БІГУС, консультант ЦПРПП)
Матеріали практикуму “Створення та модифікація освітніх цифрових ресурсів” (спікер – Вікторія СТАНЕЦЬКА, консультант ЦПРПП)
ТОП-30 корисних для роботи нейромереж:
- ChatGPT (https://chat.openai.com/chat) — це чат-бот зі штучним інтелектом, прототип якого випустили в листопаді 2022 року. Він може працювати з текстом, програмним кодом, формулами та числами. Не працює з графічними зображеннями.
- Google AutoDraw (https://www.autodraw.com/) — сервіс перетворює малюнки від руки в кліп-арти.
- Image Inpainting (https://www.nvidia.com/research/inpainting/index.html) дозволяє редагувати зображення за допомогою інтелектуального пензля для ретушування, замінити будь-яку частину зображення.
- NightCafe (https://creator.nightcafe.studio/) – сервіс для створення зображень, використовуючи потужність штучного інтелекту.
- Microsoft Bing (https://www.bing.com/images/create/) – генерує зображення на основі вашого тексту за допомогою штучного інтелекту.
- Dream by WOMBO (https://dream.ai/create) – перетворюйте слова на фотографії та красиві цифрові твори мистецтва за допомогою потужності ШІ.
- Google Bard (https://bard.google.com/) – розмовний генеративний чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений Google. Це чатбот з аудіовідповідями українською мовою, налаштуваннями тону розмови та запитами із зображеннями.
- Kazka.fun (https://kazka.fun/) – безкоштовний генератор казок для дітей/
- ChatPDF (https://www.chatpdf.com/) – безкоштовний сайт для аналізу текстових документів, зокрема PDF-файлів.
- Narakeet (https://www.narakeet.com/) – це інструмент, що дозволяє вам перетворювати сценарій (текст) на голос за кадром, надає можливість створювати відеопрезентації з голосовим супроводом, конвертувати PowerPoint у відео, може озвучувати написане різними голосами: як жіночими, так і чоловічими.
- WordItOut (https://worditout.com/word-cloud/create) – сервіс для швидкого генерування хмари слів.
- Deep Dream Generator (https://deepdreamgenerator.com/) – сервіс для створення реалістичних зображень у заданих стилях.
- Ideogram (https://ideogram.ai/login) – новий безкоштовний сервіс для генерації зображень за допомогою штучного інтелекту. Можна генерувати наочні матеріали з будь-якої теми, робити різні творчі проєкти з учнями, експериментувати зі стилями та жанрами. (Відеоінструкція до роботи з сервісом (автор: І.Іванов): https://youtu.be/YNACniFG6xs )
- Генеруємо зображення за допомогою нейромережі: https://beta.dreamstudio.ai/generate
- Видаляємо фон: https://www.remove.bg/
- Генеруємо інформацію з вказанням джерел та можливістю поширити: https://www.perplexity.ai/
- Генеруємо текстовий конспект до будь-яких відео в YouTube. Цінність відео: YouTube Summary with ChatGPT.: https://chromewebstore.google.com/detail/youtube-summary-with-chat/nmmicjeknamkfloonkhhcjmomieiodli
- Переклад тексту та покращення змісту за допомогою ШІ: https://www.deepl.com/uk/translator
- Покращуємо зображення за допомогою нейромережі zyro: https://zyro.com/
- Робота з графікою за допомогою нейромережі Adobe Firefly: https://www.adobe.com/pl/products/firefly.html
- Меми швидко і легко: https://www.supermeme.ai/
- Проста безкоштовна нейромережа, яка створює об’ємні 3D-емодзі. Створюємо власні емодзі за ключовими словами уроку або для креативного оформлення презентацій: https://glif.app/@fab1an/glifs/clkv3b4d90012js082rba4boq
- Відкрийте таємниці всесвіту за допомогою Cosmic Whisper AI: https://cosmicwhisperai.com/
- Сучасна платформа для створення презентацій, яка використовує можливості штучного інтелекту (ШІ) для автоматизації структури, контенту та візуалізації ідей: https://gamma.app/?lng=en
- Створюємо персоналізовані повідомлення на всі випадки життя за допомогою ШІ: https://easymessage.ai/ai-generated-messages
- Перетворіть свої каракулі на справжні шедеври мистецтва за лічені секунди: https://clipdrop.co/stable-doodle
- Нейромережа Typatone. Перетворіть кожну літеру на музичну ноту. Це так захоплює! Можна змінювати музичний стиль (6 стилів) і ваш текст зазвучить по-новому: https://typatone.com/
- Чудова нейромережа для генерування 3D світів і неймовірних ландшафтів у форматі панорама (360°): https://skybox.blockadelabs.com/
- Нейромережа Kaiber – як «оживити» ваші фото чи портрети письменників: https://kaiber.ai/
Більше нейромереж – за покликанням.
Джерело посилань: https://znayshov.com/
Матеріали вебінару “Використання освітніх онлайн-платформ на уроках у початковій школі” (спікер – Марина ПЕТРИК, учитель інформатики КЗЗСО “Початкова школа №2 ХМР”)